Zwiększ swoje szanse na kredyt

Obawiasz się, że Twój wniosek o kredyt zostanie w banku odrzucony? Jeżeli podejmiesz kilka prostych kroków, możesz znacznie podnieść swoją zdolność kredytową. Zanim otrzymasz potrzebne Ci pieniądze bank z pewnością weźmie pod uwagę Twoją sytuację finansową i na tej podstawie wyda decyzję. Masz jednak szansę na to by nawet w krótkim czasie wykazać, że jesteś odpowiedzialnym kredytobiorcom. Twoje szanse nawet na wysokie zobowiązanie znacznie wzrosną.

Twoja historia kredytowa

Wiele banków unika udzielania pożyczek i kredytów Klientom, którzy nie posiadają żadnej historii kredytowej. Musisz pamiętać, że Biuro Informacji Kredytowej, odnotowuje nie tylko negatywne wpisy o dłużnikach ale także informacje o wszystkich osobach, które spłacają lub kiedykolwiek spłacały zadłużenie. Dzięki temu bank może dowiedzieć się czy do tej pory nie miałeś problemu ze spłatą jakichkolwiek swoich zobowiązań. Możesz to zatem obrócić swoją korzyść.

Jeżeli nie posiadasz żadnej historii kredytowej rozważ kupienie czegoś na raty, wyłącznie po to by w krótkim czasie móc wykazać się spłaconym zadłużeniem.

Zamierzając ubiegać się o pieniądze postaraj się spłacić swoje wcześniejsze pożyczki. Każde inne zadłużenie, które obciąża Twój budżet będzie zmniejszało przede wszystkim Twoją zdolność kredytową. To samo dotyczy karty kredytowej. Nawet jeżeli Twoja karta kredytowa nie jest odciążona dla banku stanowi kolejne zobowiązanie. Warto więc zrezygnować z tej usługi, szczególnie jeżeli nie masz pewności, że bank będzie skłonny udzielić Ci pożyczki bez żadnego problemu.

Niższe koszta kredytu

Im mniejsze miesięczne raty Twojego zadłużenia, tym wyższa zdolność kredytowa jaką przedstawiasz. Pod tym względem oczywiście ważne jest by móc zapewnić o swoich stałych dochodach. Banki jednak nie wymagają od Ciebie zaświadczenia o pracy na podstawie umowy o pracę. Obawiasz się negatywnej decyzji banku ze względu na to, że Twoje dochody związane są z umową o dzieło, zleceniem lub rentą czy emeryturą? Starając się o kredyt gotówkowy nie musisz martwić się, że to nie wystarczy. Banki starają się zminimalizować wszystkie formalności, a także dostosować produkty do wymagań usługobiorców. Istotne jednak będzie to w jak dużym stopniu rata Twojego zobowiązania wpłynie na Twój budżet. Aby zwiększyć swoją zdolność kredytową, a przy okazji obniżyć miesięczne koszta możesz zdecydować się na dłuższy okres spłaty. Choć w ogólnym rozrachunku zapłacisz więcej – w trakcie spłaty kredytu, Twoje raty będą dużo niższe. A właśnie ta wartość będzie brana pod uwagę gdy bank będzie obliczać Twoją zdolność kredytową.

Ponadto istotne może okazać się to na jakie raty się zdecydujesz. Banki oferują spłatę pożyczek w ratach równych lub malejących. Każda z tych opcji ma swoje atuty jednak jeżeli zależy Ci na zwiększeniu swojej szansy na otrzymanie pieniędzy wybierze raty równe. Przez cały okres kredytowania Twoje opłaty pozostaną bez zmian. W przypadku rat malejących, pierwsze z nich są zdecydowanie wyższe i to one brane są pod uwagę gdy bank ustala możliwości finansowe Klienta.