Zadłużenie bez odsetek - to możliwe

Kredyt gotówkowy ma swoją cenę, każdy zainteresowany musi liczyć się z tym, że poza zwróceniem pożyczonego kapitału będzie zobowiązany także do uregulowania licznych opłat. Nie zmienia to jednak faktu, że poszukując pożyczki naszą uwagę zawsze zwracają produkty o najniższych kosztach. To najważniejszy czynnik, który powinien mieć wpływ na Twój ostateczny wybór produktu finansowego. Im mniejszy rzeczywisty koszt zadłużenia tym korzystniejsza oferta. Czy warto jednak wierzyć w promocje, które teoretycznie zapewniają ominięcie chociaż części odsetek? Najczęściej usługi tego typu posiadają szereg dodatkowych opłat, które znacznie podwyższają RRSO zobowiązania. Musisz uważać by nie zapłacić więcej niż Ci się wydaje i wybrać produkt, którego warunki rzeczywiście pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze w trakcie spłaty kredytu.

Czego unikać?

Jeżeli kredyt, który zwrócił Twoją uwagę posiada skomplikowaną i nie do końca jasną umowę, warto przyjrzeć się temu bliżej. Może okazać się, że poza niskim oprocentowaniem i prowizją czekają na Ciebie także inne wydatki. Najczęściej banki wymagają opłaty przygotowawczej, ubezpieczenia, wymagają także skorzystania z innych płatnych produktów, m.in. konta osobistego lub karty kredytowej. Wiele promocji przewiduje także wyższą niż tradycyjnie prowizję. Ponadto umowa może niejednokrotnie zaskoczyć opłatami za wcześniejszą spłatę zadłużenia lub koszt jaki należy uregulować w przypadku skorzystania z wakacji kredytowych.

Jeżeli oferta z czasem prezentuje się coraz gorzej, a jej warunki okazują się mniej korzystne dla Twojego portfela, nie zastanawiaj się i poszukaj innego rozwiązania. Może okazać się, że zamiast promocyjnego kredytu wybierzesz standardową ofertę, które przyniesie Ci większe zyski.

Unikaj szczególnie tych zobowiązań oraz banków, które ukrywają opłaty i niechętnie udzielają informacji m.in. o rzeczywistej rocznej stopie oprocentowania. Im mniej informacji posiadasz o pożyczce przed zwarciem umowy tym większe prawdopodobieństwo, że będzie ona dla Ciebie problematyczna.

Promocja którą polecamy

Nie wszystkie oferty promocyjne są tak niekorzystne. Wśród nich zazwyczaj można znaleźć kilka rzeczywiście interesujących produktów. Należy jednak spodziewać się ograniczeń, które spowodują, że nie każdy usługobiorca będzie w stanie skorzystać z takiego zadłużenia.

Wyjątkiem od tego jest Kredyt Gotówkowy BGŻ BNP Paribas, który mimo promocji zapewnia warunki dokładnie takie same jak w przypadku standardowego zobowiązaniu.

Promocja związana z ofertą dotyczy możliwości uniknięcia spłaty odsetek podczas ostatnich 12 miesięcy kredytowania umowy. Warunkiem skorzystania z tego preferencyjnego kredytu jest regularna spłata zadłużenia, zgodna z ustaleniami zapisanymi w umowie kredytowej między Klientem, a bankiem.

Maksymalna wartość pożyczki na dowolny cel to aż 150 000,00 złotych, należy jednak pamiętać, że kwota ta zostanie ustalona indywidualnie w zależności od zdolności kredytowej kredytobiorcy. Spłatę zobowiązania można zaplanować na 84 miesiące, przy czym raty są stałe przez cały okres kredytowania.

Więcej informacji, o tej, a także innych ofertach zdobędziesz sprawdzając aktualny ranking kredytów gotówkowych. Zachęcamy do porównania przynajmniej kilku najwyżej ocenianych zadłużeń i wybrania produktu o najniższych kosztach.