Wiosną pożyczamy więcej

Okres wiosenny sprzyja wydawaniu pieniędzy. Po wielu miesiącach nagle okazuje się, że najwyższa pora na drobny remont czy wymianę posiadanych sprzętów lub mebli.Coraz chętniej myślimy też o wakacyjnych wyjazdach i szukamy pieniędzy, które pozwolą sfinansować przynajmniej część planów na najbliższe miesiące.

Główny Urząd Statystyczny podaje, że to właśnie na przełomie marca i kwietnia rośnie zainteresowanie zadłużeniami. W tym roku dzięki deflacji i niskiej stopie procentowej Narodowego Banku Polskiego zaciągnięty kredyt czy pożyczka może być w rzeczywistości bardzo atrakcyjny. Warunkiem jest jednak znalezienie oferty, która nie posiada żadnych haczyków i nie będzie wiązać się z dodatkowymi opłatami. Klienci banków muszą pamiętać, że często to właśnie opłaty dodatkowe stanowią wyższą część raty niż standardowe oprocentowanie nominalne. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie by poświęcić kilka minut i sprawdzić jak wyglądają warunki większości pożyczek na dowolny cel.

Pożyczka w banku znacznie tańsza

Chociaż parabanki reklamują swoje produkty jako błyskawiczne zadłużenia, praktycznie bez formalności i z niskimi opłatami, wystarczy zestawić ze sobą koszt kredytu w banku i poza nim by dowiedzieć się, że mija się to z prawdą. Choć pożyczki tego typu mogą być wygodnym rozwiązaniem z pewnością adresowane są do innej grupy konsumentów. Skorzystają z nich przede wszystkim osoby, które nie mogą, z różnych względów, uzyskać zgody kredytowej w tradycyjnym banku.

Kredyt gotówkowy w banku jest zobowiązaniem, które ogranicza do niezbędnego minimum wszystkie formalności ze strony Klienta. Często poza złożeniem wniosku, wystarczy dostarczyć osobiste oświadczenie o dochodach. Praktycznie większość banków rozwija także bankowość internetową, to dodatkowo ułatwia zaciągnięcie zadłużenia bez tracenia czasu na wizyty w oddziale banku. Wysłanie internetowego wniosku nie zobowiązuje jednak do zaciągnięcia pożyczki

Warunkiem uzyskania zgody kredytowej jest jednak posiadanie wystarczająco wysokiej zdolności kredytowej. Bank sprawdzi zatem wysokość Twoich dochodów, inne obciążanie Twojego rachunku oraz zdolność kredytową. Udzielenie zobowiązania łączy się także z dobrą historią kredytową zatem warto o to zadbać zanim złożysz wniosek w banku.

Na jakie promocje możesz liczyć?

Pojawia się coraz więcej ofert, które zapewniają korzystniejsze oprocentowanie, a także niższe opłaty dodatkowe. Konieczne jest jednak ograniczone zaufanie względem reklam obiecujących dokładnie to co chce usłyszeć każdy kredytobiorca. Zanim podpiszesz umowę z bankiem sprawdź dokładnie jak przebiegać będzie spłata Twojego zobowiązania. Co to oznacza? Przede wszystkim musisz sprawdzić nie tylko to ile możesz uzyskać w ramach kredytu, na jaki czas możesz zaplanować spłatę ale także to, czy bank pobiera opłatę przygotowawczą, ile wyniesie Cię prowizja i czy oferta jest korzystna finansowo na tle innych zadłużeń.

Obecnie poza niewielką Wypożyczką bez odsetek nominalnych w Eurobanku, ciekawym produktem jest Kredyt Gotówkowy oferowany przez BGŻ BNP Paribas. Usługa pozwala ominąć spłatę odsetek w ostatnim roku spłaty, dzięki czemu ostatnie miesiące będą mniej uciążliwe dla Klienta, który zdecyduje się właśnie na to rozwiązanie. Podobne prezentuje się promocja Banku BPH, który zwraca odsetki wpłacone na rachunek banku w ciągu 12 miesięcy kredytowania zadłużenia.