Podwyższenie zdolności kredytowej.

Wielu młodych osób może cierpieć ze względu na niedużą zdolność kredytową. Chodzi tutaj główne o ludzi będących dopiero co na samym początku kariery zawodowej. Problem może występować ze względu na nieduży dochód. Taki kłopot dotyczy się zarówno starszych osób, które nie mogą mieć właściwej zdolności kredytowe, na korzystnym poziomie. Z pewnością na nią może wpływać dość duża liczba czynników. Chodzi tutaj o wysokość z uzyskanych dochodów, opłaty ponoszone każdego miesiąca, a także osoby w rodzinie na utrzymaniu. Każda jednostka posiada indywidulany sposób określenia zdolności kredytowanej. W przypadku niespełnienia jakiegoś warunku, można się zdecydować na jej podniesienie.

Pierwszą z tych rzeczy jest to, aby pozbyć się debetu na koncie oraz kredytowej karty. Będąc w posiadaniu tych produktów można mieć dość spory wpływ na zdolność kredytową. Istnieją banki, które mogą wziąć to pod uwagę w przypadku ich niekorzystania. W przypadku analizy kredytowej jednostki będą przyjmować do poszczególnych zobowiązań liczbę 5% otrzymanych limitów. W przypadku posiadania karty z limitem 10. 000 tys. złotych bank może dołożyć wynik nawet 1000zł o całości zobowiązań. Warto się pozbyć wszystkich swoich innych kredytów. Mając pożyczkę lub kredyt bardzo ważne jest to, aby je uregulować bezpośrednio przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny. Z pewnością takie obciążenia, nie będą korzystnie wpływać na zdolność kredytową. Dla banku ta informacja dotyczy dodatkowych rat comiesięcznych. Najmniejsze raty w dużym stopniu mogą obniżyć kredytową wiarygodność. Decyzja na dłuższy okres kredytowania to całkiem korzystny sposób na zwiększenie zdolności kredytowej. Planując kredyt na lat 15 lub 20 lepiej jest oczywiście przedłużyć ten czas. Maksymalny czas w tym przypadku dotyczyć będzie oczywiście 30lat. Następna rzecz to oczywiście znalezienie współkredytobiorcy. Istnieją osoby, które tak chętnie będą próbować zaciągnąć kredyt na pół z drugą osobą. W tym przypadku nie będzie to oczywiście ani krewny, ani też współwłaściciel nieruchomości. Warto jednak zweryfikować to czy tak naprawdę ta osoba jest w stanie podnieść zdolność kredytową. W przypadku posiadania dodatkowym zobowiązań, niskie zarobki lub kredyt dołączenie takiego podmiotu nie będzie dawać zbyt dobrych korzyści. Osoby, które nie posiadają umowy o pracę z czasem nieokreślonym nie powinny się załamywać. Tak naprawdę uda się osiągnąć pozytywną opinię na temat otrzymania kredytu. Wystarczy posiadać umowę na okres próbny. W przypadku osób, które tak właściwie pracują nieustannie w oparciu o umowę o pracę mogą one liczyć na kredyt mając staż od 3 do 6 miesięcy.

Wybór równych rat zamiast malejących to oczywiście dobry sposób na poprawienie zdolności kredytowej. Pielęgnowanie historii kredytowej jest także interesującym sposobem na polepszenie otrzymania kredytu. Warto w tym banku w którym chce się otrzymać kredyt złożyć wniosek kredytowany.