Minimum formalności - jak ominąć czasochłonne procedury?

Twój budżet wymaga natychmiastowej pomocy ze względu na pilne wydatki? W dobie bankowości internetowej otrzymanie pożyczki może zająć dosłownie chwilę. Jest kilka sposobów aby zminimalizować czas wymagany do złożenia wszystkich potrzebnych dokumentów. Jakie oferty pozwolą Ci szybciej zdobyć pieniądze i dzięki czemu będziesz w stanie zminimalizować liczbę wymaganych przez placówkę formalności

Masz szansę nawet kilkukrotnie przyspieszyć cały proces związany z przyznaniem zobowiązania. Aby jednak umiejętnie ominąć konieczność dostarczenia części dokumentów musisz wiedzieć jakie produkty banków oferują takie możliwości.

Kredyt dla stałych Klientów

Banki chętnie udzielają pożyczek gotówkowych Klientom, którzy są dla nich wiarygodnymi usługobiorcami. Oznacza to, że usługobiorcy posiadający aktywny rachunek osobisty mogą liczyć na znacznie atrakcyjniejsze warunki przyznania decyzji o pożyczce. Bank posiada bowiem wszystkie niezbędne dane dotyczące wnioskodawcy, łącznie z dokładną historią środków wpływających na jego konto.

Część banków przygotowuje wstępne oferty pożyczek jeszcze zanim Klient zdecyduje się na złożenie wymaganego wniosku. Dzięki temu możliwe jest otrzymanie pieniędzy nawet w ciągu kilku minut.

Kredyt na PIT

W okresie rozliczeń z Urzędem Skarbowym osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę mogą ubiegać się o zobowiązanie na dowolny cel z pomocą zeznania podatkowego. PIT jest dokumentem, który potwierdza stały dochód Klienta, a także jego wysokość. Bank może dzięki temu uprościć wymagane procedury co oczywiście ma wpływ na znacznie szybszą wypłatę gotówki. Kredytobiorca nie jest zobowiązany do dostarczania dodatkowych dokumentów, zwłaszcza tych które wymagają potwierdzenia zatrudnienia przez pracodawcę.

Kredyt na oświadczenie o dochodach

Wiele pożyczek na dowolny cel pozwala na skorzystania z mniejszej ilości formalności, warunkiem jest jednak zaciągnięcie produktu o niższej wartości. Kredytobiorca starający się o zobowiązanie, które nie przekracza kilku tysięcy złotych może osobiście poświadczyć swoje miesięczne dochody, dzięki temu podobnie jak w przypadku kredytu na PIT, nie będzie zobligowany do uzupełniania swojego wniosku o oświadczenia pracodawcy o stałym zatrudnieniu i średniej wysokości zarobków. Pożyczkobiorca ubiegając się w ten sposób o dodatkowe środki finansowe może otrzymywać wynagrodzenie nie tylko na podstawie umowy o pracę ale także umowy zlecenie lub umowy o dzieło.

Kredyt na wyciąg z konta bankowego

Aby znacznie ułatwić weryfikację zdolności kredytowej pożyczkobiorcy często stosuje się możliwość jaka dostępna jest dzięki zawieraniu umowy na podstawie wyciągu z konta bankowego. Korzystając przynajmniej przez kilka miesięcy z osobistego rachunku z łatwością możliwe będzie sprawdzenie regularnych wpływów na rachunek oraz wydatków.

Bank otrzymując wyciąg z Twojego konta może wydać wstępną decyzję nawet w ciągu kilkunastu minut. Zawarcie umowy jest zatem znacznie ułatwione co pozwoli na szybkie skorzystanie z dodatkowych pieniędzy.