Kredyt gotówkowy - unikaj ofert o wyższych kosztach

Większość banków jest w stanie zaoferować kredyt gotówkowy zarówno swoim stałym jak i nowym Klientom. Popularność usługi wzrosła tak bardzo, że część instytucji poza standardowym kredytem na dowolny cel wprowadza do swojej oferty promocyjne zadłużenia, pozostawiając usługobiorcom jeszcze większy wybór. Rosnąca ilość produktów tego typu, poza ogromnym plusem jakim jest konkurencyjność, stwarza także problem jakim jest problem w wybraniu najlepszej oferty. Wielu potencjalnych Klientów rezygnuje z poszukiwań najtańszego zobowiązania ze względu na łatwość z jaką możliwe jest uzyskanie kredytu gotówkowego w banku z którego usług stale korzysta. Oznacza to jednak, że wielu kredytobiorców przepłaca za produkty z których korzysta.

Na co zwracać uwagę wybierając zadłużenie?

Całkowity koszt zadłużenia powinien być jak najniższy, to gwarantuje bezproblemową spłatę pożyczki i umożliwia komfort przez cały okres obowiązywania umowy. Im niższe odsetki i pozostałe opłaty związane z kredytem, tym większa szansa na szybszą spłatę zadłużenia i zaoszczędzenie pokaźnej sumy pieniędzy w przeciwieństwie do kosztowniejszych usług.

Koszt kredytu to nie tylko oprocentowanie nominalne, pamiętaj, że bank będzie szukać także innych możliwości by powiększyć zysk dzięki udzielanym kredytom. Oznacza to, że warto przyjrzeć się dokładnie wszystkim opłatom, m.in. prowizji, opłacie przygotowawczej, ubezpieczeniu, dodatkowym usługom z których należy skorzystać (najczęściej jest to rachunek osobisty),czy opłatach związanych z opóźnieniem w spłacie raty.

Każda, nawet pozornie niewielka kwota będzie miała wpływ na Twoją ratę. Wyższa rata z całą pewnością będzie odczuwalna dla Twojego domowego budżetu. Warto zatem unikać ofert, które przewidują zbyt wiele opłat około kredytowych, najczęściej bez jasnego przedstawienia ich potencjalnemu usługobiorcy.

Dlatego też warto przed wybraniem oferty banku skorzystać z fachowej pomocy. Oferujemy darmowe porady finansowe, a także dostęp do aktualnego rankingu kredytów gotówkowych. Znajdziesz na naszej stronie opisy najciekawszych produktów i dowiesz się w których bankach dostępne są najkorzystniejsze warunki. Być może z naszą pomocą uda Ci się dostosować kredyt gotówkowy w taki sposób by zapłacić za niego jak najmniej. Gwarantujemy zawsze aktualne dane i możliwość wysłania niezobowiązującego wniosku, który zaoszczędzi Ci czas by skontaktować się z przedstawicielem banku. Nie musisz obawiać się o bezpieczeństwo swoich danych, zostaną one udostępnione wyłącznie instytucji, do której wysyłasz zgłoszenie.

Taniej niż w parabanku

Firmy pożyczkowe zwiększają koszta zadłużenia poprzez wiele opłat dodatkowych. Z tego względu są to znacznie mniej atrakcyjne produkty finansowe, które skierowane są praktycznie wyłącznie do osób, które nie są w stanie w inny sposób uzyskać potrzebnej gotówki. Jeżeli jednak nie masz pewności z jakiej oferty skorzystać, w pierwszej kolejności złóż wniosek o kredyt gotówkowy, który będzie znacznie atrakcyjniejszym rozwiązaniem. Dopiero jeżeli otrzymasz odmowę udzielenia zobowiązania, skieruj się do parabanku. Kredyt gotówkowy w banku jest korzystniejszy nie tylko pod względem opłat ale także elastyczności oferty, pod względem wysokości zadłużenia i okresu spłaty. Pożyczki pozabankowe oferują maksymalnie od kilkuset do kilku tysięcy złotych, a okres spłaty nie przekracza najczęściej nawet 60 dni.