Jak wybrać tani kredyt gotówkowy?

Coraz poważniej zastanawiasz się nad tym by skorzystać z pieniędzy jakie oferuje kredyt gotówkowy? W wielu sytuacjach jedynym wyjściem z kłopotów finansowych jest uzyskanie dodatkowych pieniędzy. Banki zachęcają coraz korzystniejszymi ofertami, licznymi promocjami i większą niż kiedykolwiek wcześniej ilością reklam. Łatwo stracić głowę, a jednocześnie trudno samodzielnie zdecydować się na konkretną usługę. Z nami jednak przekonasz się, że uzyskanie kredytu nie jest skomplikowane, a wybór taniego zadłużenia jest możliwy.

Co wpływa na atrakcyjność oferty?

Aby kredyt był rzeczywiście tani musisz brać pod uwagę wszystkie opłaty jakie związane są z pożyczką. Nie ograniczaj się wyłącznie do nominalnego oprocentowania, ale poznaj także koszt prowizji, opłaty przygotowawczej oraz innych kosztów, które nie zawsze są dla Klientów oczywiste. Część banków wymaga od przyszłych kredytobiorców założenia konta osobistego, które może być związane z opłatami jego utrzymania oraz korzystania z karty debetowej. Mogą pojawić się także koszta ubezpieczenia kredytu, choć aktualnie większość instytucji nie oczekuje tego od Klientów, a jedynie umożliwia, oczywiście za dodatkową opłatą.

Obecnie instytucje starają się wyrównać straty jakie powstają przez rekordowo niskie stopy procentowe NBP, które mają wpływ na oprocentowanie nominalne zadłużeń. Aktualnie oprocentowanie wszystkich pożyczek na dowolny cel, a także innych zobowiązań finansowych jest znacznie niższe niż jeszcze kilka miesięcy temu. Nie dziwi zatem fakt, że coraz większa liczba instytucji podnosi swoje dodatkowe opłaty, w szczególności prowizję za udzielenie kredytu lub marżę.

Tani kredyt nie zawsze oznacza, że usługa będzie dla Ciebie tą najlepszą. Zwróć uwagę również na okres kredytowania i możliwości dostosowania oferty do Twoich możliwości. Choć szansa spłaty kredytu przed terminem bez ponoszenia dodatkowych opłat, lub skorzystanie z wakacji w spłacie nie są najważniejszymi warunkami umowy, mogą mieć duży wpływ na komfort usługi.

Narzędzia finansowe

Wielogodzinne sprawdzanie kosztów i warunków umów zniechęca Cię do wyszukania najlepszej oferty? Wiele osób myśląc w podobny sposób decyduje się na ofertę jaką otrzymają w banku, który dobrze znają. Najczęściej jest to zatem kredyt w banku gdzie kredytobiorca korzysta z rachunku rozliczeniowo-oszczędnościowego. Nie jest to zawsze najkorzystniejsze rozwiązanie i chcąc zaoszczędzić z pewnością musisz przynajmniej poznać inne oferty dostępne na rynku.

Aby usprawnić ten proces możesz użyć narzędzi finansowych, które dostępne są na stronach poświęconych finansom. Dzięki porównaniu pożyczek łatwo zauważysz atuty i wady konkretnych usług. Ocenisz ich całkowity koszt, wyrażony w RRSO, lub poprzez poznanie przybliżonej miesięcznej raty. Zaoszczędzisz nie tylko pieniądze wybierając najtańszy z kredytów ale również czas, gdyż sprawdzenie takich danych w internecie trwa kilka minut, do niczego Cię nie zobowiązuje i jest całkowicie darmowe.