Gotowy, aby dowiedzieć się więcej o kredytach hipotecznych?

Zaciągnięcie kredytu hipotecznego jest prawdopodobnie największym zobowiązaniem finansowym, jakie kiedykolwiek zrobisz, więc zechcesz znaleźć najlepszą ofertę. Dobrą wiadomością jest to, że możesz zrobić wiele, aby zwiększyć swoje szanse na przyjęcie wniosku o kredyt hipoteczny - postępuj zgodnie z naszymi najważniejszymi wskazówkami, które pomogą Ci uzyskać kredyt hipoteczny.

Gotowy, aby dowiedzieć się więcej o kredytach hipotecznych? Zaczynamy!

Jeśli myślisz o tym, jak uzyskać kredyt hipoteczny, powinieneś zdawać sobie sprawę z czynników, które wpływają na twoją kwalifikowalność. Obejmują one:

punktację kredytową,

czas pracy,

bieżące zadłużenie.

Postępuj zgodnie z naszymi najważniejszymi wskazówkami poniżej, aby dowiedzieć się, jak uzyskać kredyt hipoteczny, który chcesz mieć.

1. Twój wynik kredytowy ma znaczenie

Przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny, uzyskaj kopię raportu kredytowego, który jest przechowywany przez agencje informacji kredytowej. Dzięki temu zobaczysz, co widzą kredytodawcy, gdy przeglądają Twoją aplikację.

Jeśli twoja ocena zdolności kredytowej nie wygląda tak dobrze, możesz zrobić wiele prostych rzeczy, które mogą zwiększyć twój wynik. Na przykład sprawdź, czy jesteś na liście wyborczej i zamknij konta kart kredytowych, których już nie używasz.

2. Punktem wyjścia są twoje własne sumy

Usiądź i wypracuj swój budżet przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny. Musisz mieć pewność, że możesz pożyczyć wystarczająco dużo, aby pokryć zakup nieruchomości i że będziesz miał wystarczająco dużo energii na pokrycie wszystkich powiązanych kosztów i opłat. Nasz koszt przeniesienia kalkulatora może pomóc ci obliczyć te koszty.

Miesięczne spłaty kredytów hipotecznych będą zależeć od tego, ile chcesz pożyczyć (i przez jak długo) oraz oprocentowania. Internetowy kalkulator hipoteczny pomoże ci w obliczeniu kwot.

3. Lepiej bądź w tej samej pracy

Większość pożyczkodawców będzie chciała sprawdzić, czy pracujesz u swojego pracodawcy przez dłuższy czas, zanim udzielą ci kredytu hipotecznego, więc jeśli myślisz o przeniesieniu pracy, dobrze jest jeszcze poczekać. Zwykle dobrze jest być w dotychczasowej pracy przez co najmniej trzy do sześciu miesięcy przed złożeniem wniosku.

4. Długi nie pomagają

Jeśli składasz wniosek o pożyczkę hipoteczną, ostatnią rzeczą, którą chciałby widzieć potencjalny pożyczkodawca, jest to, że jesteś winien ładunek gotówkę na kartach kredytowych lub że masz zaległe pożyczki.

Zanim złożysz wniosek o kredyt hipoteczny, spróbuj zmniejszyć zadłużenie, które masz - pomoże ci to wykazać, że zarządzasz odpowiedzialnie za pieniądze i będzie to oznaczało, że każda aplikacja hipoteczna będzie bardziej skuteczna. Będzie to również oznaczać, że potencjalnie będziesz mógł pożyczyć więcej, jeśli chodzi o kalkulację możliwości finansowych pożyczkodawcy.