Co czeka kredytobiorców w nadchodzącym roku?

Już teraz możemy określić w jakim kierunku zmierzają oferty pożyczek gotówkowych. Eksperci przewidują zmiany, które ich zdaniem są nieuniknione. O czym muszą wiedzieć potencjalni kredytobiorcy? W tym artykule przybliżymy Ci kilka możliwości, które mogą mieć bardzo duży wpływ na cały rynek finansowy, a przede wszystkim na wszystkie produkty, które znajdują się w ofercie banków uniwersalnych. Największe zmiany odczują Klienci indywidualni. Podpowiemy Ci czy warto czekać z podjęciem decyzji o kredycie, czy ubiegać się o zadłużenie jeszcze przed zakończeniem 2015 roku.

Wyższy całkowity koszt kredytu

Wraz z nowym rokiem, przewidziane są przede wszystkim zmiany które szczególnie dotkną instytucje finansowe. Banki będą zmuszone do opłacenia podatków od aktywów, już teraz ustawa budzi ogromne kontrowersje. Grzegorz Kłodko, były wicepremier finansów sugeruje, że podatki w sektorze finansowym nie utrzymają się długo i stanowią poważne zagrożenie dla Klientów banków. Już teraz aż 7 instytucji zdecydowało się podnieść m.in. koszta kredytów hipotecznych. Przewidywane jest także podniesienie kosztów prowadzenia kont osobistych, zmiany opłat związanych z kartą kredytową oraz wypłatami z bankomatów. Kredytobiorcy także mogą spodziewać się wyższych kosztów, jeżeli oprocentowanie nominalne nie zostanie podniesione z pewnością banki będą szukać dodatkowych dochodów poprzez wyższe prowizje i opłaty przygotowawcze.

Już na początku 2016 roku zostanie zmieniony skład niemal całej Rady Polityki Pieniężnej, jest to kolejny powód potencjalnych zmian. Choć eksperci twierdzą, że konieczne będzie podniesienie referencyjnych stóp procentowych Narodowego Banku Polskiego. Pojawiły się natomiast obawy związane z nowymi członkami RPP, polityka obecnego rządu może doprowadzić do próby zachowania rekordowo niskich stóp w celu ożywienia gospodarki, jest to jednak ryzykowne.

Do końca roku taniej

Masz już mało czasu by zdecydować się na zadłużenie, które będzie korzystniejsze ze względu na promocyjne warunki jakie zostały przewidziane dla Klientów ubiegających się o pożyczkę do końca roku. Wciąż jednak masz szansę nie tylko na gotówkę bez zbędnych formalności ale przede wszystkim na bardzo niski koszt kredytu. Ułatwiony proces wnioskowania o gotówkę zapewnia niemal natychmiastową wypłatę pieniędzy.

Alior Bank do końca 2015 roku proponuje Pożyczkę 0,00%, jedynym kosztem zobowiązania jest prowizja za udzielenie pożyczki – o wartości 5,00%. Maksymalna kwota pożyczki zeroprocentowej wynosi 5 000,00 złotych. Usługa dostępna jest nie tylko dla stałych Klientów Alior Banku ale dla wszystkich zainteresowanych. Najdłuższy termin spłaty wynosi 12 miesięcy, dzięki temu usługobiorca ma szansę rozłożyć zadłużenie na atrakcyjnie niskie raty, dopasowane do swojej zdolności kredytowej. Atutem ofert jest z pewnością także gwarancja wypłaty środków najpóźniej w ciągu jednego dnia od zawarcia umowy.

Jeżeli zastanawiasz się czy skorzystać z aktualnych ofert kredytów na dowolny cel, lub poczekać z tym jeszcze jakiś czas – zdecydowanie zainteresuj się produktami, które zachęcają bardzo dobrymi warunkami.